Kvalitní webové stránky by měly zaujmout návštěvníka prvním dojmem. Z prvního načtení by měl být také schopen rozpoznat jakého oboru se webové stránky týkají a o čem pojednávají. To ale není vždy tak docela pravdou ...

Co pro to děláme?

Při tvorbě webových stránek dodržujeme určitou posloupnost prací. Chceme totiž, aby byli návštěvníci webových stránek našich klientů spokojeni jak s designem, tak s jejich obsahem. Jsme si vědomi toho, že vynechání jednoho bodu může mít negativní dopad na všechny aspekty kvalitních webových stránek. 

Kvalitní webové stránky

Co by podle nás měly kvalitní webové stránky splňovat?

  1. Profesionální design webu - design je to první, co návštěvník Vašich webových stránek uvidí a co jej bude také provázet celou jeho návštěvou. Proto je velice důležité o designu webových stránek přemýšlet. Design by měl vycházet ze zaměření webu, měl by jistým způsobem odrážet i jeho účel. 
  2. Jednoduchost - chceme, aby návštěvník našel přesně to, co hledá. Umožněme mu to jednoduše! Nikdo se nechce zbytečně proklikávat složitou strukturou odkazů a obrázkových bannerů. Nabídka na webových stránkách musí být vidět a nesmí být složitá. V jednoduchosti je krása!
  3. Přehlednost - moderní webové stránky = minimalismus. Minimalismus = přehlednost. Jistě jste si již všimli, že i někteří z velkých hráčů na poli internetové reklamy změnili své webové stránky na strohé, jednoduché rámečky. Má to své opodstatnění. Čím více textů a obrázků na jedné stránce, tím menší šance, že návštěvníka navedu tam, kam potřebuji.
  4. Optimalizace pro vyhledávače (SEO) - díky analýze webových stránek se dá jasně určit, jaká slova budou pro Váš internetový marketing klíčová (keywords). Kvalitní webové stránky by měly mít alespoň základní SEO optimalizaci na brilantní úrovni. Proč mít v URL adrese spoustu nesmyslných znaků, když může dávat smysl?
  5. Administrace webových stránek - webové stránky bez pravidelné aktualizace ztrácejí svůj význam, stejně jako jej ztrácejí pro vyhledávače. Neaktualizovaný obsah = mrtvý web. Proto by měly být webové stránky pravidelně plněny novým, čerstvým obsahem. A možnost si tento obsah měnit bez nutnosti psát si o změny tvůrci webu? Webové stránky s administrací - to je oč tu běží!

Nejdůležitější body kvalitního webu jsme si připomněli. Myslete na ně, až budete sedět nad projektem svých nových webových stránek. A pokud si s ním nebudete vědět rady, určitě se nám ozvěte! Vymyslíme to tak, aby to mělo smysl.